کاربرد ورق پلاستیکی

کاربرد ورق پلاستیکی در صنعت و زندگی روزمره

در اکثر کارخانه ها و تولیدی های مصنوعات پلاستیکی مانند وکیوم کاران و ترمو فرمینگ کاران بنا به دلایلی قادر به خرید و تولید دستگاه سیلندر و کلندر یا همان ورق ساز نبوده و جهت تکمیل کردن تولید خود باید ورق یا نوار پلاستیکی تهیه نمایند.

ورق پلاستیک کاربرد های بسیاری در پیرامون ما دارند که شاید متوجه وجود آنها نشویم ؛ به طور مثل :لوازم خانگی مانند وان داخل یخچال که قبل از شکل گیری ورق ضخیمی بوده که با حرارت و وکیوم به این شکل در آمده است، لوازم روشنایی مانند هالوژن ، آباژور، پنلهای سقفی و لوستر های پلاستیکی ، در خودرو مانند داشبورد و کنسول ، جهت بسته بندی لوازم آرایشی بهداشتی و از همه مهمتر و پرکاربردیتر تولید انواع ظروف یکبار مصرف که اکثر خانواده ها به جهت رفاه و آسایش از ظروف یکبار مصرف استفاده میکنند .

بسیاری از ورق های پلاستیکی را در کنار اتوبانها و بزرگراه ها میبینید که مانعی بین سر و صدای اتومبیل ها و مناطق مسکونی می باشد.

بیش از ٪۵۰ از کارخانه جات لبنیاتی، شکلات سازی و بیسکوییت سازی ها به جز ظروف تزریقی از ورق های پلی استایرن و پلی پروپلین از قبل تولید شده جهت بسته بندی محصولات خود استفاده میکنند.

در کل ورق های پلاستیک نیمی از مرحله تولید را پیش برده و بعد از شرکت های پتروشیمی جز تولیدکنندگان مواد اولیه به حساب می آیند .

ما چندین نوع ورق پلاستیکی داریم که شامل : نرم ، انعطاف پذیر، مقاوم در برابر نور و گرما ، شکننده، مقاوم در برابر اسید و انواع حلال ها می باشد.